Новак одбранио титулу у Мајамију

Новак и Мари
Слика: Tourist Victoria.

5. април 2015.
Мајами/ САД (Beta) - Српски тенисер Новак Ђоковић одбранио је у недељу титулу на Мастерс турниру у Мајамију, пошто је у финалу победио Британца Ендија Марија са 2:1, у сетовима 7:6, 4:6, 6:0.

Ђоковић је у њиховом 26. међусобном дуелу до 18. победе дошао после два сата и 46 минута игре.

Ђоковић је у првом сету два пута имао брејк заостатка, али је оба пута одмах пошто је изгубио сервис успевао да узврати истом мером, те је тај период игре окончан после тај-брејка. Одлучујући гем првог сета српски тенисер је добио са 7:3, пошто је направио 4 мини-брејка, док је Британац само двапут узвратио.

На почетку другог сета први тенисер света је имао 4 брејк лопте, али је Мари уз доста среће успео да сачува свој сервис и да поведе са 2:1 у гемовима. До завршнице сета и Ђоковић и Мари су добро сервирали, па ривал није долазио до брејк лопти све до 10. гема другог сета. Тада је Британац, четврти тенисер света, искористио пад у игри Ђоковића, дошао до три везане брејк лопте и одмах искористио прву, те тако дошао до 1:1 у сетовима.

Одлучујући сет у потпуности је припао Ђоковићу, који је направио три нова брејка, а притом ривалу није дозволио ни најмању шансу да узврати одузимањем сервиса.

Ђоковићу је ово 18. Мастерс титула у каријери, а пети пут је тријумфовао у Мајамију.

Наредни Мастерс турнира почеће 12. априла у Монте Карлу.