Novak odbranio titulu u Majamiju

Novak i Mari
Slika: Tourist Victoria.

5. april 2015.
Majami/ SAD (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković odbranio je u nedelju titulu na Masters turniru u Majamiju, pošto je u finalu pobedio Britanca Endija Marija sa 2:1, u setovima 7:6, 4:6, 6:0.

Đoković je u njihovom 26. međusobnom duelu do 18. pobede došao posle dva sata i 46 minuta igre.

Đoković je u prvom setu dva puta imao brejk zaostatka, ali je oba puta odmah pošto je izgubio servis uspevao da uzvrati istom merom, te je taj period igre okončan posle taj-brejka. Odlučujući gem prvog seta srpski teniser je dobio sa 7:3, pošto je napravio 4 mini-brejka, dok je Britanac samo dvaput uzvratio.

Na početku drugog seta prvi teniser sveta je imao 4 brejk lopte, ali je Mari uz dosta sreće uspeo da sačuva svoj servis i da povede sa 2:1 u gemovima. Do završnice seta i Đoković i Mari su dobro servirali, pa rival nije dolazio do brejk lopti sve do 10. gema drugog seta. Tada je Britanac, četvrti teniser sveta, iskoristio pad u igri Đokovića, došao do tri vezane brejk lopte i odmah iskoristio prvu, te tako došao do 1:1 u setovima.

Odlučujući set u potpunosti je pripao Đokoviću, koji je napravio tri nova brejka, a pritom rivalu nije dozvolio ni najmanju šansu da uzvrati oduzimanjem servisa.

Đokoviću je ovo 18. Masters titula u karijeri, a peti put je trijumfovao u Majamiju.

Naredni Masters turnira počeće 12. aprila u Monte Karlu.