Novak u finalu Rodžersa

11. avgust 2012.
Toronto/ Kanada (OP) - Meč polufinala Rodžers kapa u Torontu, između dva srpska tenisera Novaka Đokovića i Janka Tipsarevića, počeo je sa dvočasovnim kašnjenjem a kasnije i jednoipočasnovnim prekidom meča prouzrokovanih kišom. kao pobednik jeizašao Novak Đoković i plasirao se u finale.

Novak daje intervju posle meča
Slika: Darko Vondrus.

Novak Đoković, prvi nosilac na turniru, savladao je zemljaka Janka Tipsarevića, petog nosioca, rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:1. Meč je trajao jedan sat i 45 minuta.

Iako je susret između dva srpska tenisera počeo sa dva sata zakašnjenja, posle svega 25 minuta igre igrači su bili prinuđeni da napuste teren. U tom trenutku rezultat je bio 3:2 u korist Novaka i 30:30 na servis Janka.

Uslovi za nastavak meča stvorili su se tek posle sat i po pauze. Tipsarević je spasio brejk loptu, a u sledećem gemu Novak je bio taj koji je spašavao svoj servis. U desetom gemu Đoković koristi trenutak slabosti Tipsarevića, stiže do prvog brejka koji mu je posle 59 minuta doneo prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu Novak je lako dolazio do svojih servis gemova. Otpor rivala potpuno je slomio u četvrtom gemu, načinio novi brejk, koji mu je omogućio rutinsko privođenje duela kraju.

Rišar Gaske, 21. teniser na ATP listi biće Đokovićev protivnik u borbi za drugu uzastopnu titulu na Rodžers kupu, treću u 2012. godini, 31. u karijeri.

Francuz je u prvom polufinalu bio bolji od Amerikanca Džona Iznera rezultatom 7:6, 6:3.

Finale je na programu u nedelju u 19:00 (po lokalnom vremenu).