Новак у финалу Роџерса

11. август 2012.
Торонто/ Канада (ОП) - Меч полуфинала Роџерс капа у Торонту, између два српска тенисера Новака Ђоковића и Јанка Типсаревића, почео је са двочасовним кашњењем а касније и једноипочасновним прекидом меча проузрокованих кишом. као победник јеизашао Новак Ђоковић и пласирао се у финале.

Новак даје интервју после меча
Слика: Дарко Вондрус.

Новак Ђоковић, први носилац на турниру, савладао је земљака Јанка Типсаревића, петог носиоца, резултатом 2:0, по сетовима 6:4, 6:1. Меч је трајао један сат и 45 минута.

Иако је сусрет између два српска тенисера почео са два сата закашњења, после свега 25 минута игре играчи су били принуђени да напусте терен. У том тренутку резултат је био 3:2 у корист Новака и 30:30 на сервис Јанка.

Услови за наставак меча створили су се тек после сат и по паузе. Типсаревић је спасио брејк лопту, а у следећем гему Новак је био тај који је спашавао свој сервис. У десетом гему Ђоковић користи тренутак слабости Типсаревића, стиже до првог брејка који му је после 59 минута донео први сет резултатом 6:4.

У другом сету Новак је лако долазио до својих сервис гемова. Отпор ривала потпуно је сломио у четвртом гему, начинио нови брејк, који му је омогућио рутинско привођење дуела крају.

Ришар Гаске, 21. тенисер на АТП листи биће Ђоковићев противник у борби за другу узастопну титулу на Роџерс купу, трећу у 2012. години, 31. у каријери.

Француз је у првом полуфиналу био бољи од Американца Џона Изнера резултатом 7:6, 6:3.

Финале је на програму у недељу у 19:00 (по локалном времену).