Novak na Janka u polufinalu Rodžersa

11. avgust 2012.
Toronto/ Kanada (OP) - Novak Đoković je do polufinala stigao nakon pobede nad nemačkim veteranom Tomijem Hasom. Srbin je posle velike borbe slavio u tri seta, 2:1 (6:3, 3:6, 6:3).

Novak Đ. i Janko T.
Slika: Bombona8.

Novak je lako dobio prvi set, 6:3 a problemi su krenuli u drugom. Brzo je Đoković ostao bez svog servisa, do kraja seta je trežio priliku da vrati brejk. Kod 4:2 za Hasa nije iskoristio tri brejk lopte, imao je šansu i na 5:3, ali nije uspeo da se vrati u set.

U trećem setu stvari su došle na svoje mesto, kontrolisao je Novak situaciju na terenu, na vreme napravio brejk i obezbedio plasman u polufinale.

Meč protiv Hasa je bio drugi Novakov meč u istom danu za manje od osam sati i to sve zbog kiše koja je napravila problem organizatorima, a i Novaku i ostalim teniserima, prekunula mnoge mečeve i pretila da oduži takmičenje.

Janko Tipsarević je imao lakši zadatak od Novaka. Španac Granoljers je bio lak plen za devetog tenisera sveta, janko je rutinski priveo meč kraju 2:0 (6:4, 6.4).

Biće ovo osmi duel Novaka Đokovića i Janka Tipsarevića, Đoković je bio uspešniji u pet mečeva, ali poslednju pobedu u međusobnom okršaju slavio je Tipsarević, bilo je to ove godine, na turniru u Madridu.

U drugom polufinalnom meču igraće Amerikanac Džon Izner i Francuz Rišar Gaske.