Kragujevac: Prijem za balkanske šampione

Najnovije vesti iz Kragujevca
Teatar
Teatar

8. avgust 2010.

Kragujevac / Srbija (www.kragujevac.rs) Član Gradskog veća za omladinu, sport i turizam, Branko Krsmanović organizovaoje danas u zgradi grada prijem za bicikliste Radničkog koji su na Balkanskom prvenstvu u planinskom biciklizmu u Crnoj Travi osvojili zapažene rezultate.

Pored reprezentacije Makedonije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Kipra, srpska reprezentacija se plasirala sa 21 vozačem među kojima je u kategoriji elita Bojan Đurović osvojio prvo mesto, inače šampion Balkana 2008, u konkurenciji vozača juniori do 19 godina prvo mesto je osvojio Mirko Skandarski. U ekipnoj konkurenciji treće mesto na ovom prvenstvu osvojila je ekipa kragujevačkog Radničkog: Mirko Skandarski, Luka Nikolić i Aleksandar Cvetković.

Veliko je zadovoljstvo biti balkanski šampion, to je važno i za klub i za grad i za zemlju. Za drugi deo sezone me očekuje par međunarodnih trka koje nose veliki broj bodova za Olimpijadu a za to imam nameru da se dobro spremim, nadam se da ćemo strpljivim radom, dobrom vožnjom i taktikom uspeti da se priblžimo onima koji idu na Olimpijske igre. Velika želja mi je i London 2012. - rekao je na današnjem prijemu balkanski šampion Bojan Đurđić.

Pred nama su još tri trke a još jedna pobeda za pobednički ciklus 2010. godine. To je veliki uspeh za klub, grad - rekao je sportski direktor kluba i trener, Aleksandar Marić.