Крагујевац: Пријем за балканске шампионе

8. август 2010.

Крагујевац / Србија (www.kragujevac.rs) Члан Градског већа за омладину, спорт и туризам, Бранко Крсмановић организоваоје данас у згради града пријем за бициклисте Радничког који су на Балканском првенству у планинском бициклизму у Црној Трави освојили запажене резултате.

Поред репрезентације Македоније, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Кипра, српска репрезентација се пласирала са 21 возачем међу којима је у категорији елита Бојан Ђуровић освојио прво место, иначе шампион Балкана 2008, у конкуренцији возача јуниори до 19 година прво место је освојио Мирко Скандарски. У екипној конкуренцији треће место на овом првенству освојила је екипа крагујевачког Радничког: Мирко Скандарски, Лука Николић и Александар Цветковић.

Велико је задовољство бити балкански шампион, то је важно и за клуб и за град и за земљу. За други део сезоне ме очекује пар међународних трка које носе велики број бодова за Олимпијаду а за то имам намеру да се добро спремим, надам се да ћемо стрпљивим радом, добром вожњом и тактиком успети да се приблжимо онима који иду на Олимпијске игре. Велика жеља ми је и Лондон 2012. - рекао је на данашњем пријему балкански шампион Бојан Ђурђић.

Пред нама су још три трке а још једна победа за победнички циклус 2010. године. То је велики успех за клуб, град - рекао је спортски директор клуба и тренер, Александар Марић.