JSL:Partizan pobedio Javor 4:1

13. novembar 2010.

14. novembar 2010.

Srbija, (Beta) - Pred oko 5.000 gledalaca Partizan je ubedljivo pobedio Javor iz Ivanjice sa 4:1, a mogao je i ubedljivije. Kleo je ponovo dao gol, prvi posle šest utakmica a igreče Javora je zanimalo samo kako da se odbrane.

Javor, koji je kao i Partizan vezao tri prvenstvene pobede, došao je u Humsku da se brani. Nije se odbranio.

U 12. kolu Jelen Superlige Srbije, Partizan - Javor 4:1 (1:0). Strelci Iliev (38.), Babović (59.), Kleo (69.) i Petrović (88.) za Partizan, a za Javor Gogić 90. minut.

Trebalo je crno-belima 38. minuta da slome otpor Javora. Mogli su i ranije. Da je Ivica Iliev bio prisebniji u 11. minutu, kada je loše reagovao sa peterca, Ivanjičani bi još ranije bili u problemu. Propustio je još nekoliko šansi domaćin pre vodećeg gola, koji je postignut u 38. minutu. Iliev je šutirao sa šesnaest metara, na putu ka golu, lopta je zakačila jednog igrača gostiju i prevarila Kahrimana. Kreator drugog gola bio je Saša Ilić. Sjajno je prošao po levoj strani, poslao loptu na peterac, a Stefan Babović je lagano ubacuje u mrežu gostiju. Igrao se 58. minut. Desetak minuta kasnije Kleo je pokazao da nije „proklet” otkako je dobio srpski pasoš. Uspeo je da postigne gol, prvi posle šest utakmica, odnosno prvi posle meča sa Borcem u Čačku. Uspeo je da da gol telom! Četvrtom golu je prethodila izmena, u Partizanu su ušla dvojica napadača sa klupe Pjer Boja i Marko Šćepović lepo su kombinovali a njihovu akciju završio je Petrović, kome nije bilo teško da na metar od gola ubaci loptu u mrežu Kahrimana.

Igrači Javora došli su u Beograd sa samo jednom namerom - da odbrane svoj gol. Gol Partizana ih uopšte nije zanimao i u prvom poluvremenu nisu uputili nijedan udarac ka Vladimiru Stojkoviću. Počasni gol Javor je uspeo da postigne u poslednjem minutu. Strelac je bio Gogić.

• Partizan: Stojković, Stevanović, Krstajić, Kizito, Jovanović, Petrović, Babović, Ilić, Moreira (od 75. Medo), Iliev (od 65. Šćepović), Kleo (od 78. Boja).
  • Javor: Kahriman, Milovanović, Rendulić (od 54. Milinković), Đokić (od 46. Dragović), Mališić, Gogić, Stanisavljević, Stojaković, Eliomar Silva, Odita, Momčilović.
Ostali parovi i rezultati 12. kola

Inđija - Metalac 1:0 (0:0) /Kodžo 84/

Sloboda Point Sevojno - Čukarički 4:0 (2:0) /Arsenijević 43, 54, 74, Ljubinković 45/

OFK Beograd - Jagodina 0:1 (0:1) /Đilas 17/

Borac - Smederevo 0:1 (0:0) /Stanić 90/

Hajduk - BSK 0:1 (0:0) /Đukić 75'(pen.)/

Rad - Crvena zvezda 0:1 (0:0) /Trifunović 61/

Spartak - Vojvodina 0:1 (0:1) /Umaru 8'/