ЈСЛ:Партизан победио Јавор 4:1

13. новембар 2010.

14. новембар 2010.

Србија, (Beta) - Пред око 5.000 гледалаца Партизан је убедљиво победио Јавор из Ивањице са 4:1, а могао је и убедљивије. Клео је поново дао гол, први после шест утакмица а игрече Јавора је занимало само како да се одбране.

Јавор, који је као и Партизан везао три првенствене победе, дошао је у Хумску да се брани. Није се одбранио.

У 12. колу Јелен Суперлиге Србије, Партизан - Јавор 4:1 (1:0). Стрелци Илиев (38.), Бабовић (59.), Клео (69.) и Петровић (88.) за Партизан, а за Јавор Гогић 90. минут.

Требало је црно-белима 38. минута да сломе отпор Јавора. Могли су и раније. Да је Ивица Илиев био присебнији у 11. минуту, када је лоше реаговао са петерца, Ивањичани би још раније били у проблему. Пропустио је још неколико шанси домаћин пре водећег гола, који је постигнут у 38. минуту. Илиев је шутирао са шеснаест метара, на путу ка голу, лопта је закачила једног играча гостију и преварила Кахримана. Креатор другог гола био је Саша Илић. Сјајно је прошао по левој страни, послао лопту на петерац, а Стефан Бабовић је лагано убацује у мрежу гостију. Играо се 58. минут. Десетак минута касније Клео је показао да није „проклет” откако је добио српски пасош. Успео је да постигне гол, први после шест утакмица, односно први после меча са Борцем у Чачку. Успео је да да гол телом! Четвртом голу је претходила измена, у Партизану су ушла двојица нападача са клупе Пјер Боја и Марко Шћеповић лепо су комбиновали а њихову акцију завршио је Петровић, коме није било тешко да на метар од гола убаци лопту у мрежу Кахримана.

Играчи Јавора дошли су у Београд са само једном намером - да одбране свој гол. Гол Партизана их уопште није занимао и у првом полувремену нису упутили ниједан ударац ка Владимиру Стојковићу. Почасни гол Јавор је успео да постигне у последњем минуту. Стрелац је био Гогић.

• Партизан: Стојковић, Стевановић, Крстајић, Кизито, Јовановић, Петровић, Бабовић, Илић, Мореира (од 75. Медо), Илиев (од 65. Шћеповић), Клео (од 78. Боја).
  • Јавор: Кахриман, Миловановић, Рендулић (од 54. Милинковић), Ђокић (од 46. Драговић), Малишић, Гогић, Станисављевић, Стојаковић, Елиомар Силва, Одита, Момчиловић.
Остали парови и резултати 12. кола

Инђија - Металац 1:0 (0:0) /Коџо 84/

Слобода Поинт Севојно - Чукарички 4:0 (2:0) /Арсенијевић 43, 54, 74, Љубинковић 45/

ОФК Београд - Јагодина 0:1 (0:1) /Ђилас 17/

Борац - Смедерево 0:1 (0:0) /Станић 90/

Хајдук - БСК 0:1 (0:0) /Ђукић 75'(пен.)/

Рад - Црвена звезда 0:1 (0:0) /Трифуновић 61/

Спартак - Војводина 0:1 (0:1) /Умару 8'/