Đoković bolji od Berdiha u finalu Monte Karla

Novak
Slika: Tatiana.

19. april 2015.
Monte Karlo/ Monako (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković osvojio je u nedelju turnir Masters serije u Monte Karlu, pošto je u finalu pobedio Čeha Tomaša Berdiha sa 2: 1, u setovima 7: 5, 4: 6, 6: 3.

Đoković je do svoje 23. titule na turnirima Masters serije, kojom se izjednačio na drugom mestu večne liste sa Švajcarcem Rodžerom Federerom, došao posle dva sata i 43 minuta u finalnom duelu.

Prvi set finala Monte Karla obeležilo je pet brejkova. Srpski teniser je napravio 3, dok je Berdihu to dvaput pošlo za rukom.

Berdih je dobro počeo meč. Prvi teniser sveta je dosta grešio, a Čeh je odmah uspeo da napravi brejk i potom ga potvrdio na svoj servis, te na taj način poveo sa 2: 0 u gemovima, međutim, Đoković je u nastavku seta podigao nivo igre, što je u šestom gemu rezultiralo oduzimanjem servisa (3: 3) osmom igraču na ATP listi.

Naredni servis gem je Đoković dobio bez većih problema, a onda je načinio i novi brejk, kojim je poveo sa 5: 3 i tako sebe doveo do situacije da servira za vođstvo u setovima.

Ipak, osvajač titule u Monte Karlu iz 2013. godine, nije uspeo na svoj servis da dođe do prednosti od 1: 0 u setovima, pošto je Berdih načinio drugi brejk na meču.

Pri rezultatu 6: 5 u prvom setu, Đoković je iskoristio pad u igri osmog tenisera sveta i uspeo da načini novi brejk, kojim je poveo sa 1: 0 u setovima.

U drugom setu pri rezultatu 3: 2 za Đokovića, počela je da pada kiša jača, koja je prekinula meč na sat vremena. Neposredno pred prekid Berdih je imao tri vezane brejk lopte, ali nijednu nije realizovao.

Nakon pauze prvi na servisu je bio Berdih. On je uspeo da dobije taj gem, iako je Đoković imao jednu priliku da mu oduzme servis.

Berdih je u narednom gemu došao do jedinog brejka u tom periodu igre, koji mu je, ispostavilo se, bio dovoljan za izjednačenje u setovima - 1:1. Srpski teniser je u odlučujućem setu načinio dva brejka, dok je Berdihu to samo jedna pošlo za rukom, te je tako Đoković došao do 19. trijumfa u 21. međusobnom duelu.

Đokoviću je ovo druga titula u karijeri na Masters turniru u Monte Karlu.