Партизан победио ОФК Београд

12. март 2011.

Србија (Бета) - Фудбалери Партизана победили су ОФК Београд у узбудљивом мечу на стадиону у Хумској са 2:1 у 18. колу Супер лиге Србије.

Три бода црно-белима донео је Милан Смиљанић прецизним ударцем са 16 метара у 89. минуту.

Партизан је повео преко Принца Тејга у 56. минуту, када је ударцем главом после центаршута Саше Илића савладао голмана ОФК Београда Бојана Шаранова, али су гости изједначили голом Милана Родића после корнера у 86. минуту.

Изабраници Александра Станојевића били су бољи ривал током целог меча, а главни „кривац“ што нису убедљивије славили је гостујући чувар мреже.

Шаранов је у неколико наврата одлично интервенисао, посебно после покушаја Ивице Илиева у 61. и 68. минуту, као и код ударца Тејга у 76.

Меч у Хумској пред 12.000 гледалаца почео је свечано, доделом награде Вечерњих новости Саши Илићу. Фудбалер црно-белих изабран је за најбољег играча у 2010. години од стране капитена осталих тимова.