У20: Србија у полуфиналу Светског првенства

14. јун 2015.
Окланд/ Нови Зеланд (Beta) - Фудбалска репрезентација Србије до 20 година пласирала се у полуфинале Светског првенства на Новом Зеланду, пошто је данас у Окланду у четвртфиналу савладала селекцију САД, после бољег извођења једанаестераца, са 0:0 (6:5).

У полуфиналу Србија ће се састати са репрезентацијом Малија која је данас неочекивано елиминисала Немачку, такође после извођења једанаестераца.

После регуларних 90 минута и два продужетка није било голова, па је одлука о томе ко ће међу четири најбоље екипе пала после пенала. Победник је решен тек после девете серије када је прво Предраг Рајковић одбранио ударац Џоела Соноре, да би одлучујући погодак постиагао Немања Максимовић. Изабраници Вељка Пауновића су и пре тога имали шансу да реше меч, али пенале нису искористили Рајковић и Милош Вељковић.

Прво полувреме меча обележила је опрезна игра обе селекције, без пуно проблема, али и прилика. Американци су боље ушли у меч, али је Србија половином првог дела игре успоставила равнотежу на терену и кренула офанзивније ка голу противника. Сергеј Милинковић-Савић је у 25. минуту из солидне позиције шутирао преко гола. Најбољу шансу у првом делу пропустили су Американци када је Томас Томпсон искористио слабу реакцију српских одбране, али је у 41. минуту шутирао поред гола.

У наставку меча Србија је била опаснија, имала лепу прилику из слободног ударца у 67. минуту, али је добар ударац Живковића са двадесетак метара одбранио голман САД. Американци су узвратили преко Топмсона, али он није успео да лепо захвати лопту на само метар од Предрага Рајковића. Србија је до краја меча упутила чак 15 удараца ка голу ривала, али је Закари Стефан био одличан на голу САД. У последњим моментима регуларног дела меча Американци су имали шансу да реше утакмицу, Рајковић је истрчао на време и зауставио Рубија Рубина, па је меч отишао у продужетке.

У шестом минуту првог продужетка Србија је пропустила стопостотну шансу за гол. Станиша Мандић је лепо прошао по левој страни, ушао у казнени простор и послао лопту ка Ивану Шапоњићу који је на другој стативи са метар-две од гола послао лопту поред стативе.

До краја продужетака голова није било, па је победник решен после пенала.

Србија ће у среду у полуфиналу играти против Малија, док ће се у другом полуфиналу састати Бразил и Сенегал.