Београд: Програм манифестације „Дан и ноћ у позоришту”

Извор: Викиновости
Иди на навигацију Иди на претрагу

24. март 2010.
Београд/ Србија

Поводом Светског дана позоришта, 27. марта, у оквиру манифестације „Дан и ноћ у позоришту”одржаће се бројне представе у различитим београдским позориштима.

АТЕЉЕ 212 Велика сцена: 20.00 – „Поморанџина кора”, Маје Пелевић у режији Горана Марковића (играју: Јелена Илић, Јелена Јовичић/Александра Јанковић, Катарина Жутић и Срђан Тимаров). Театар у подруму: 13.00 и 20.30 – „Чекаоница”, Бранка Димитријевића, Бориса Лијешевића у режији Бориса Лијешевића (играју: Бојан Жировић, Бранка Шелић, Небојша Илић и Јелена Тркуља).

БЕОГРАДСКО ДРАМСКО ПОЗОРИШТЕ Велика сцена: 20.00 – „Амадеус”, Питера Шефера у режији Алисе Стојановић (играју: Предраг Ејдус, Гордан Кичић, Данијела Штајнфелд, Павле Пекић, Мики Дамјановић, Драгиша Милојковић, Милан Чучиловић, Дејан Матић Мата, Анета Илић, Ана Петровић, Иван Бркљачић, Павле Савић, Саша Илић и Стојан Кркулески). Београдско драмско позориште гостује 27. марта 2010. са представом „Не играј на Енглезе” Владимира Ђурђевића у режији Сташе Копривице у Ванкуверу, у Канади.

БИТЕФ ТЕАТАР 20.00 – „The beach”, по роману „Странац” Албера Камија у режији Андраша Урбана (играју: Имре-Елек Микеш, Арпад Месарош, Андреа Ердељ, Марта Береш).

ПОЗОРИШТЕ „БОШКО БУХА” Дечија сцена: 11.00 – „Пипи Дуга Чарапа”, хип-хоп мјузикл за паметну децу Милене Богавац, у режији Бојане Лазић (играју: Андријана Тасић, Немања Оливерић, Борка Томовић, Марина Воденичар, Милош Ђорђевић, Маријана Мићић, Марко Гверо и Иван Јевтовић/Дамјан Кецојевић). 17.00 – „Мала Сирена”, Људмиле Разумовске у режији Милана Караџића (играју: Данијела Штајнфелд, Зорица Јовановић/Ивана Локнер, Катарина Марковић, Немања Оливерић, Владан Дујовић, Виктор Савић, Андрија Милошевић, Боба Латиновић, Александар Радојичић, Сања Поповић, Јелена Тркуља, Теодора Живановић, Александра Томић, Андријана Тасић, Ивана Јовановић, Катарина Илић и Ивана Јовановић). Вечерња сцена: 24.00 – „Дечко који обећава”, Небојше Пајкића у режији Жанка Томића (играју: Ненад Ненадовић, Милош Влалукин, Катарина Марковић, Бојана Ординачев, Милорад Мандић Манда, Дара Џокић, Неда Арнерић, Драгољуб Денда, Ана Марковић, Катарина Жутић, Немања Аћимовић, Ивана Локнер и Драган Стокић).

ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРНУ ДЕКОНТАМИНАЦИЈУ Павиљон „Вељковић” Изложба: Деловодних 15; (2010/95)/1.јануар, 12х

УВИД У БИЛАНС Омладинско позориште „Дадов” 20.00 – „И живели су срећно до краја живота”, Јелене Ђорђевић-Кнежевић у режији Владимира Ђурковића (играју: Ивана Руљевић, Страхиња Блажић, Јана Милосављевић, Стефан Вукић, Марија Манојловић, Филип Жарковић, Јована Руменић, Јелена Симић, Јована Слацки, Александар Јовановић и Дамјан Раичевић).

МАЛО ПОЗОРИШТЕ „ДУШКО РАДОВИЋ” 13.00 – „Страшне приче браће Грим”, Тим Сапл/Керол Ен Дафи у режији Мика Гордона (играју: Јелица Вучинић, Алек Родић, Милош Самолов, Душица Синобад, Маријана Вићентијевић-Бадовинац, Јово Максић, Душан Мурић). 17.00 – 18.00 „Happy hour” 20.00 – „Дечаци Павлове улице”, Ференца Молнара у режији Николе Завишића (играју: Љубица Сањевић, Милена Станић, Богдан Јанковић, Стефан Златковић, Дејан Симоновић, Матеја Митровић, Страхиња Бојић; аниматори: Зоран Лазић, Александар Јеремић, Драгомир Свећак; видео-микс: Владимир Живановић).

ЈУГОСЛОВЕНСКО ДРАМСКО ПОЗОРИШТЕ Театар „Бојан Ступица”: 17.00 – „Буба у уху”, Жоржа Фејдоа, у режији Љубише Ристића (играју: Никола Симић, Тони Лауренчић/Александар Лазић, Дубравко Јовановић, Срђан Ивановић, Слободан Течић, Власта Велисављевић, Срђан Јовановић/Иван Пантовић, Петар Ћирица, Зоран Ђорђевић, Рада Ђуричин, Бранка Петрић, Соња Костић и Тиња Дошен). Велика сцена „Љуба Тадић”: 20.00 – „У мочвари”, Марине Цар, у режији Егона Савина (играју: Тамара Вучковић, Војин Ћетковић, Љума Пенов, Јасмина Аврамовић, Весна Станковић, Јелисавета Сабљић, Михаило Јанкетић, Дубравка Ковјанић, Никола Јовановић, Ђорђе Марковић и Миодраг Радовановић).

OPERA & THEATRE „MADLENIANUM” 12.00 – „Мандрагола”, опера Ивана Јевтића у режији Слободана Унковског, диригент: Весна Шоуц-Тричковић (играју: Снежана Савичић-Секулић/Дубравка Арсић сопран, Миодраг Миша Јовановић/Ненад Јаковљевић бас, Владимир Андрић/Предраг Милановић баритон, Тања Обреновић/Анета Илић мецосопран, Љубомир Поповић/Дарко Ђорђевић тенор, Ненад Јаковљевић/Горан Крнета бас и Саша Штулић/Горан Стргар тенор).

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ У БЕОГРАДУ Сцена „Раша Плаовић”: 11.00 – „Рибарске свађе”, комедија Карла Голдонија у режији Горана Рушкуца (играју: Лепомир Ивковић, Нада Блам, Владан Гајовић/Зоран Ћосић, Анђелка Тадић, Марија Вицковић, Ненад Маричић, Златија Ивановић/Бојана Стефановић, Милена Ђорђевић, Нада Шаргин, Бранислав Томашевић/Милош Ђорђевић, Михаило Лађевац и Игор Ђорђевић). 20.30 – „Загонетне варијације”, драма Ерика Е. Шмита у режији Божидра Ђуровића (играју: Марко Николић и Борис Пинговић).

ПОЗОРИШТЕ НА ТЕРАЗИЈАМА Велика сцена: 19.30 – „Кабаре”, мјузикл Џона Кендера/Фреда Еба/Џоа Мастерофа у режији Чета Вокера (играју: Ивана Кнежевић, Никола Булатовић, Слободан Стефановић, Мирољуб Турајлија, Елизабета Ђоревска, Душко Радовић, Ана Маљевић, хор, балет и оркестар Позоришта на Теразијама).

ПОЗОРИШТЕ ЛУТАКА „ПИНОКИО” 11.00 – „Догодило се у Луткову”, прича о добрим и лошим луткама и комуникацији између публике и глумаца, Јозефа Пера и Леа Спацила у режији Живомира Јоковића (играју: Надежда Дамјановић, Драгиша Косара, Борко Сарић, Љиљана Живић, Биљана Михајловић). 17.00 – „Чаробни пасуљ”, по мотивима ирске народне бајке, адаптација Жени Пашов у режији чувеног бугарског редитеља Петра Пашова (играју: Зорана Милошаковић, Борко Сарић, Милан Симић, Драгиша Косара, Драгана Зрнић и Нела Николић).

ПОЗОРИШТАНЦЕ „ПУЖ” 12.00 и 17.00 – „Себични принц”, Бранислава Милићевића у режији Милице Краљ (играју: Тања Дивнић, Лако Николић, Милош Тимотијевић и Бранислав Милићевић Коцкица).

СЛАВИЈА ТЕАТАР 12.00 – Премијера „Путовање кроз густо грање”, Бранислава Марковића у режији Драгана Марјановића (игра: Драган Божа Марјановић). 15.00 – „Виторио јес био мали али је био добар чоек”, Жељка Мијановића у режији Славенка Салетовића (играју: Катарина Гојковић и Владан Гајовић). 17.00 – „Кирија”, Бранислава Нушића у режији Радослава Дорића (играју: Љиљана Благојевић, Владан Гајовић, Бора Ненић, Сташа Радуловић, Јелица Ковачевић, Стефан Трифуновић, Никола Илић) 20.00 – „Cabares Cabarei”, Зијаха Соколовића (игра: Зијах Соколовић)

МУЗЕЈ ПОЗОРИШНЕ УМЕТНОСТИ СРБИЈЕ Театротека Програм пројекција од 12.00 до 20.00: 12.00 – „Бела кафа”, Александар Поповић, режија: Бранко Плеша. Југословенско драмско позориште, снимак из 1991. 14.00 – „Чапља”, Василиј Аксјонов, режија: Дејан Мијач. Атеље 212, снимак из 1986. 16.00 – „Дуго путовање у Јевропу”, Стеван Копривица, режија: Егон Савин. Снимак из 1987. 18.00 – „Рањени орао”, Мир-Јам, драматизација: Борислав Михајловић Михиз, режија: Соја Јовановић. Снимак из 1977. Улаз слободан.


Извор[уреди]