Beograd: Program manifestacije „Dan i noć u pozorištu”

Izvor: Викиновости
Idi na navigaciju Idi na pretragu

24. mart 2010.
Beograd/ Srbija

Povodom Svetskog dana pozorišta, 27. marta, u okviru manifestacije „Dan i noć u pozorištu”održaće se brojne predstave u različitim beogradskim pozorištima.

ATELjE 212 Velika scena: 20.00 – „Pomorandžina kora”, Maje Pelević u režiji Gorana Markovića (igraju: Jelena Ilić, Jelena Jovičić/Aleksandra Janković, Katarina Žutić i Srđan Timarov). Teatar u podrumu: 13.00 i 20.30 – „Čekaonica”, Branka Dimitrijevića, Borisa Liješevića u režiji Borisa Liješevića (igraju: Bojan Žirović, Branka Šelić, Nebojša Ilić i Jelena Trkulja).

BEOGRADSKO DRAMSKO POZORIŠTE Velika scena: 20.00 – „Amadeus”, Pitera Šefera u režiji Alise Stojanović (igraju: Predrag Ejdus, Gordan Kičić, Danijela Štajnfeld, Pavle Pekić, Miki Damjanović, Dragiša Milojković, Milan Čučilović, Dejan Matić Mata, Aneta Ilić, Ana Petrović, Ivan Brkljačić, Pavle Savić, Saša Ilić i Stojan Krkuleski). Beogradsko dramsko pozorište gostuje 27. marta 2010. sa predstavom „Ne igraj na Engleze” Vladimira Đurđevića u režiji Staše Koprivice u Vankuveru, u Kanadi.

BITEF TEATAR 20.00 – „The beach”, po romanu „Stranac” Albera Kamija u režiji Andraša Urbana (igraju: Imre-Elek Mikeš, Arpad Mesaroš, Andrea Erdelj, Marta Bereš).

POZORIŠTE „BOŠKO BUHA” Dečija scena: 11.00 – „Pipi Duga Čarapa”, hip-hop mjuzikl za pametnu decu Milene Bogavac, u režiji Bojane Lazić (igraju: Andrijana Tasić, Nemanja Oliverić, Borka Tomović, Marina Vodeničar, Miloš Đorđević, Marijana Mićić, Marko Gvero i Ivan Jevtović/Damjan Kecojević). 17.00 – „Mala Sirena”, Ljudmile Razumovske u režiji Milana Karadžića (igraju: Danijela Štajnfeld, Zorica Jovanović/Ivana Lokner, Katarina Marković, Nemanja Oliverić, Vladan Dujović, Viktor Savić, Andrija Milošević, Boba Latinović, Aleksandar Radojičić, Sanja Popović, Jelena Trkulja, Teodora Živanović, Aleksandra Tomić, Andrijana Tasić, Ivana Jovanović, Katarina Ilić i Ivana Jovanović). Večernja scena: 24.00 – „Dečko koji obećava”, Nebojše Pajkića u režiji Žanka Tomića (igraju: Nenad Nenadović, Miloš Vlalukin, Katarina Marković, Bojana Ordinačev, Milorad Mandić Manda, Dara Džokić, Neda Arnerić, Dragoljub Denda, Ana Marković, Katarina Žutić, Nemanja Aćimović, Ivana Lokner i Dragan Stokić).

CENTAR ZA KULTURNU DEKONTAMINACIJU Paviljon „Veljković” Izložba: Delovodnih 15; (2010/95)/1.januar, 12h

UVID U BILANS Omladinsko pozorište „Dadov” 20.00 – „I živeli su srećno do kraja života”, Jelene Đorđević-Knežević u režiji Vladimira Đurkovića (igraju: Ivana Ruljević, Strahinja Blažić, Jana Milosavljević, Stefan Vukić, Marija Manojlović, Filip Žarković, Jovana Rumenić, Jelena Simić, Jovana Slacki, Aleksandar Jovanović i Damjan Raičević).

MALO POZORIŠTE „DUŠKO RADOVIĆ” 13.00 – „Strašne priče braće Grim”, Tim Sapl/Kerol En Dafi u režiji Mika Gordona (igraju: Jelica Vučinić, Alek Rodić, Miloš Samolov, Dušica Sinobad, Marijana Vićentijević-Badovinac, Jovo Maksić, Dušan Murić). 17.00 – 18.00 „Happy hour” 20.00 – „Dečaci Pavlove ulice”, Ferenca Molnara u režiji Nikole Zavišića (igraju: Ljubica Sanjević, Milena Stanić, Bogdan Janković, Stefan Zlatković, Dejan Simonović, Mateja Mitrović, Strahinja Bojić; animatori: Zoran Lazić, Aleksandar Jeremić, Dragomir Svećak; video-miks: Vladimir Živanović).

JUGOSLOVENSKO DRAMSKO POZORIŠTE Teatar „Bojan Stupica”: 17.00 – „Buba u uhu”, Žorža Fejdoa, u režiji Ljubiše Ristića (igraju: Nikola Simić, Toni Laurenčić/Aleksandar Lazić, Dubravko Jovanović, Srđan Ivanović, Slobodan Tečić, Vlasta Velisavljević, Srđan Jovanović/Ivan Pantović, Petar Ćirica, Zoran Đorđević, Rada Đuričin, Branka Petrić, Sonja Kostić i Tinja Došen). Velika scena „Ljuba Tadić”: 20.00 – „U močvari”, Marine Car, u režiji Egona Savina (igraju: Tamara Vučković, Vojin Ćetković, Ljuma Penov, Jasmina Avramović, Vesna Stanković, Jelisaveta Sabljić, Mihailo Janketić, Dubravka Kovjanić, Nikola Jovanović, Đorđe Marković i Miodrag Radovanović).

OPERA & THEATRE „MADLENIANUM” 12.00 – „Mandragola”, opera Ivana Jevtića u režiji Slobodana Unkovskog, dirigent: Vesna Šouc-Tričković (igraju: Snežana Savičić-Sekulić/Dubravka Arsić sopran, Miodrag Miša Jovanović/Nenad Jakovljević bas, Vladimir Andrić/Predrag Milanović bariton, Tanja Obrenović/Aneta Ilić mecosopran, Ljubomir Popović/Darko Đorđević tenor, Nenad Jakovljević/Goran Krneta bas i Saša Štulić/Goran Strgar tenor).

NARODNO POZORIŠTE U BEOGRADU Scena „Raša Plaović”: 11.00 – „Ribarske svađe”, komedija Karla Goldonija u režiji Gorana Ruškuca (igraju: Lepomir Ivković, Nada Blam, Vladan Gajović/Zoran Ćosić, Anđelka Tadić, Marija Vicković, Nenad Maričić, Zlatija Ivanović/Bojana Stefanović, Milena Đorđević, Nada Šargin, Branislav Tomašević/Miloš Đorđević, Mihailo Lađevac i Igor Đorđević). 20.30 – „Zagonetne varijacije”, drama Erika E. Šmita u režiji Božidra Đurovića (igraju: Marko Nikolić i Boris Pingović).

POZORIŠTE NA TERAZIJAMA Velika scena: 19.30 – „Kabare”, mjuzikl Džona Kendera/Freda Eba/Džoa Masterofa u režiji Četa Vokera (igraju: Ivana Knežević, Nikola Bulatović, Slobodan Stefanović, Miroljub Turajlija, Elizabeta Đorevska, Duško Radović, Ana Maljević, hor, balet i orkestar Pozorišta na Terazijama).

POZORIŠTE LUTAKA „PINOKIO” 11.00 – „Dogodilo se u Lutkovu”, priča o dobrim i lošim lutkama i komunikaciji između publike i glumaca, Jozefa Pera i Lea Spacila u režiji Živomira Jokovića (igraju: Nadežda Damjanović, Dragiša Kosara, Borko Sarić, Ljiljana Živić, Biljana Mihajlović). 17.00 – „Čarobni pasulj”, po motivima irske narodne bajke, adaptacija Ženi Pašov u režiji čuvenog bugarskog reditelja Petra Pašova (igraju: Zorana Milošaković, Borko Sarić, Milan Simić, Dragiša Kosara, Dragana Zrnić i Nela Nikolić).

POZORIŠTANCE „PUŽ” 12.00 i 17.00 – „Sebični princ”, Branislava Milićevića u režiji Milice Kralj (igraju: Tanja Divnić, Lako Nikolić, Miloš Timotijević i Branislav Milićević Kockica).

SLAVIJA TEATAR 12.00 – Premijera „Putovanje kroz gusto granje”, Branislava Markovića u režiji Dragana Marjanovića (igra: Dragan Boža Marjanović). 15.00 – „Vitorio jes bio mali ali je bio dobar čoek”, Željka Mijanovića u režiji Slavenka Saletovića (igraju: Katarina Gojković i Vladan Gajović). 17.00 – „Kirija”, Branislava Nušića u režiji Radoslava Dorića (igraju: Ljiljana Blagojević, Vladan Gajović, Bora Nenić, Staša Radulović, Jelica Kovačević, Stefan Trifunović, Nikola Ilić) 20.00 – „Cabares Cabarei”, Zijaha Sokolovića (igra: Zijah Sokolović)

MUZEJ POZORIŠNE UMETNOSTI SRBIJE Teatroteka Program projekcija od 12.00 do 20.00: 12.00 – „Bela kafa”, Aleksandar Popović, režija: Branko Pleša. Jugoslovensko dramsko pozorište, snimak iz 1991. 14.00 – „Čaplja”, Vasilij Aksjonov, režija: Dejan Mijač. Atelje 212, snimak iz 1986. 16.00 – „Dugo putovanje u Jevropu”, Stevan Koprivica, režija: Egon Savin. Snimak iz 1987. 18.00 – „Ranjeni orao”, Mir-Jam, dramatizacija: Borislav Mihajlović Mihiz, režija: Soja Jovanović. Snimak iz 1977. Ulaz slobodan.


Izvor[uredi]