Vaterpolisti Partizana osvojili titulu prvaka države

30. април 2010.

Beograd / Srbija (Beta) Vaterpolisti Partizana osvojili su u petak titulu prvaka Srbije pošto su u Novom Sadu pobedili Vojvodinu sa 10:3 (3:1, 1:0, 6:1, 0:1) u drugoj utakmici finalne serije.

Prvi meč finala crno-beli su u Beogradu rešili u svoju korist sa 11:6.

U Novom Sadu su bili još ubedljiviji, a domaćini bi uzrok poraza mogli da traže i u očajnom napadu sa igračem više, pošto nisu iskoristili ni jednu od 11 takvih prilika.

Partizan je tako stigao do 23. titule državnog prvaka, a u bogatoj istoriji osvojio je i 20 trofeja u nacionalnom kupu, šest puta je bio šampion Evrope, a pobeđivao je u Len kupu i u Kupu pobednika kupova, što ga uz zagrebačku Mladost čini najuspešnijim evropskim vaterpolo klubom.

Crno-beli će sezonu završiti na završnom turniru Evrolige u Napulju gde će se u polufinalu 14. maja sastati sa italijanskim Pro Rekom.