Srpski fudbaleri ubedljivi u Pretoriji

Извор: Викиновости

12. август 2009.
Beograd-  (Beta) Fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je večeras u Pretoriji pobedila selekciju Južne Afrike sa 3:1 na prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Dvostruki strelac za "orlove" bio je Zoran Tošić, koji je mrežu domaćih zatresao u 56. i 77. minutu. Drugi gol za Srbiju postigao je u 68. minutu Darko Lazović, koji je, kao i Tošić, igrao samo u drugom poluvremenu. Utešni gol za domaće postigao je Katlego Mfela u trećem minutu sudijske nadoknade.

Selektor Srbije Radomir Antić nije mogao da računa na nekoliko standardnih prvotimaca, pa su priliku dobili i neki igrači koji su inače ređe na terenu. Radosav Petrović i Marko Milinković su zabeležili i prvi nastup za reprezentaciju Srbije.