Српски фудбалери убедљиви у Преторији

Извор: Викиновости

12. август 2009.
Београд-  (Бета) Фудбалска репрезентација Србије убедљиво је вечерас у Преторији победила селекцију Јужне Африке са 3:1 на пријатељској утакмици у склопу припрема за наставак квалификација за Светско првенство 2010. године.

Двоструки стрелац за "орлове" био је Зоран Тошић, који је мрежу домаћих затресао у 56. и 77. минуту. Други гол за Србију постигао је у 68. минуту Дарко Лазовић, који је, као и Тошић, играо само у другом полувремену. Утешни гол за домаће постигао је Катлего Мфела у трећем минуту судијске надокнаде.

Селектор Србије Радомир Антић није могао да рачуна на неколико стандардних првотимаца, па су прилику добили и неки играчи који су иначе ређе на терену. Радосав Петровић и Марко Милинковић су забележили и први наступ за репрезентацију Србије.