Srbija odigrala nerešeno protiv Makedonije

7. октобар 2011.
Македонија -  (Beta) - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije igrala je u petak nerešeno 1:1 sa Makedonijom u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Reprezentacija Srbije došla je do vođstva u 73 minutu kada je Saša Marković iskoristio dobro ubačenu loptu u kazneni prostor i iz pada precizno šutirao sa nekih 11 metara. Domaći su izjednačili u 89. minutu, iz nepostojećeg jedanaesterca. Vujadin Savić faulirao je napadača Makedonije na oko 18 metara od gola, obojica su pali u šesnaesterac a sudija iz Ukrajine Serhi Boiko pogrešno pokazao na belu tačku. Gol za domaće postigao je Hasani.

Srbija se nalazi na prvom mestu Grupe 4 sa 7 bodova a sledeći meč igraće u utorak u Kragujevcu protiv reprezentacije Danske.

Pobednik grupe u kojoj se još nalaze Severna Irska i Farska ostrva plasiraće se u doigravanje za mesto na Evropskom prvenstvu mladih reprezentacija koje se sledeće godine igra u Izraelu.