Србија одиграла нерешено против Македоније

Датотека:Србгрб.јпг

7. октобар 2011.
Македонија -  (Бета) - Млада фудбалска репрезентација Србије играла је у петак нерешено 1:1 са Македонијом у оквиру квалификација за Европско првенство.

Репрезентација Србије дошла је до вођства у 73 минуту када је Саша Марковић искористио добро убачену лопту у казнени простор и из пада прецизно шутирао са неких 11 метара. Домаћи су изједначили у 89. минуту, из непостојећег једанаестерца. Вујадин Савић фаулирао је нападача Македоније на око 18 метара од гола, обојица су пали у шеснаестерац а судија из Украјине Серхи Боико погрешно показао на белу тачку. Гол за домаће постигао је Хасани.

Србија се налази на првом месту Групе 4 са 7 бодова а следећи меч играће у уторак у Крагујевцу против репрезентације Данске.

Победник групе у којој се још налазе Северна Ирска и Фарска острва пласираће се у доигравање за место на Европском првенству младих репрезентација које се следеће године игра у Израелу.