Суперлига Србије у фудбалу 2011/12 - 1. коло

14. август 2011.
Србија -  - Прво коло почетка Суперлиге Србије у фудбалу обележила је победа Партизана над Новим Пазаром од 5:0 и пораз Звезде у Суботици од 2:0. У Новом Саду Војводина је успела да извуче мршав реми 1:1 са Крагујевчанима

Фудбалери Црвене звезде почели су у недељу првенство Србије поразом од Спартака у Суботици, док су победе у првом колу забележили Рад и чачански Борац. Звезда је изгубила 2:0. Рад је у Београду победио Металац са 3:0, док је чачански Борац у Ивањици победио Јавор са 2:0. Црвено-бели су играли слабо и неангажовано, а то је искористио борбени Спартак и у финишу је више нападао.

Рад је на свом терену сигурно победио Металац. „Грађевинари“ су играли течно и повезано, са прецизним додавањима и успели су да сруше одбрану гостију, који се одлучио за дефанзивну тактику. Двоструки стрелац био је Лука Миливојевић, у 12. и 70. минуту, из слободног ударца. Никола Стојиљковић постигао је трећи гол у надокнади времена.

Борац је победио Јавор у гостима головима Јована Дамјановића у 45. и Милоша Живановића у 73. минуту.