Superliga Srbije u fudbalu 2011/12 - 1. kolo

Izvor: Викиновости

14. avgust 2011.
Srbija -  - Prvo kolo početka Superlige Srbije u fudbalu obeležila je pobeda Partizana nad Novim Pazarom od 5:0 i poraz Zvezde u Subotici od 2:0. U Novom Sadu Vojvodina je uspela da izvuče mršav remi 1:1 sa Kragujevčanima

Fudbaleri Crvene zvezde počeli su u nedelju prvenstvo Srbije porazom od Spartaka u Subotici, dok su pobede u prvom kolu zabeležili Rad i čačanski Borac. Zvezda je izgubila 2:0. Rad je u Beogradu pobedio Metalac sa 3:0, dok je čačanski Borac u Ivanjici pobedio Javor sa 2:0. Crveno-beli su igrali slabo i neangažovano, a to je iskoristio borbeni Spartak i u finišu je više napadao.

Rad je na svom terenu sigurno pobedio Metalac. „Građevinari“ su igrali tečno i povezano, sa preciznim dodavanjima i uspeli su da sruše odbranu gostiju, koji se odlučio za defanzivnu taktiku. Dvostruki strelac bio je Luka Milivojević, u 12. i 70. minutu, iz slobodnog udarca. Nikola Stojiljković postigao je treći gol u nadoknadi vremena.

Borac je pobedio Javor u gostima golovima Jovana Damjanovića u 45. i Miloša Živanovića u 73. minutu.