Партизан се опростио од Лиге шампиона

8. децембар 2010.

Лондон / Енглеска, - Фудбалери Партизана изгубили су у Лондону од Арсенала са 3:1 у последњем, шестом колу H групе Лиге шампиона.

Домаћин је повео у 30. минуту голом Робина ван Персија из пенала, а изједначио је Клео у 52. минуту. Нову предност енглеској екипи донео је Тео Волкот у 73. минуту, а Самир Насри је четири минута касније поставио коначан резултат. Екипа Арсенала је од 85. минута играла се десеторицом фудбалера, јер је црвени картон зарадио Бакари Сања.

Фудбалери Шахтјора победили су у Доњецку португалску Брагу са 2:0 и освојили прво место на табели Групе H Лиге шампиона, док ће у осмину финала са другог места Арсенал, који је у Лондону савладао Партизан са 3:1. Шахтјору је за лидерску позицију био довољан и бод, али су му победу донели голови Развана Раца у 78. и Луиша Адријана у 83. минуту.

Украјински шампион тако је заузео прво место са 15 бодова, три више од Арсенала и шест од Браге. Партизан је од раније био закуцан за зачеље табеле, пошто у шест кола није освојио ни бод.

На утакмици у Лондону било је присутно 58.000 гледалаца, а „парни ваљак” је на „Емиратима” бодрило око 400 навијача.