Partizan se oprostio od Lige šampiona

Izvor: Викиновости

8. decembar 2010.

London / Engleska, - Fudbaleri Partizana izgubili su u Londonu od Arsenala sa 3:1 u poslednjem, šestom kolu H grupe Lige šampiona.

Domaćin je poveo u 30. minutu golom Robina van Persija iz penala, a izjednačio je Kleo u 52. minutu. Novu prednost engleskoj ekipi doneo je Teo Volkot u 73. minutu, a Samir Nasri je četiri minuta kasnije postavio konačan rezultat. Ekipa Arsenala je od 85. minuta igrala se desetoricom fudbalera, jer je crveni karton zaradio Bakari Sanja.

Fudbaleri Šahtjora pobedili su u Donjecku portugalsku Bragu sa 2:0 i osvojili prvo mesto na tabeli Grupe H Lige šampiona, dok će u osminu finala sa drugog mesta Arsenal, koji je u Londonu savladao Partizan sa 3:1. Šahtjoru je za lidersku poziciju bio dovoljan i bod, ali su mu pobedu doneli golovi Razvana Raca u 78. i Luiša Adrijana u 83. minutu.

Ukrajinski šampion tako je zauzeo prvo mesto sa 15 bodova, tri više od Arsenala i šest od Brage. Partizan je od ranije bio zakucan za začelje tabele, pošto u šest kola nije osvojio ni bod.

Na utakmici u Londonu bilo je prisutno 58.000 gledalaca, a „parni valjak” je na „Emiratima” bodrilo oko 400 navijača.