Партизан бољи од ОФК Београда

23. новембар 2011.
Србија -  (Beta) - Фудбалери Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су у среду победили ОФК Београд са 2:0.

У полуфиналу ће играти и чачански Борац који је после пенала био бољи од Спартак Златиборводе.

Партизан је добро почо утакицу на гостујућем терену када је већ у шестом минуту после доброг центаршута Владимира Волкова Ламин Дијара у паду главом погодио мрежу домаћина. Прилику да повећа вођство шампиона Србије имао је Марко Шћеповић када је у 11. минуту сам изашао испред голмана Лукача али није успео да га савлада.

ОФК је имао прилику да на полувремену изједначи резултат када је Немања Николић добро шутирао са велике удаљености али је Радиша Илић успео да одбрани.

Партизан је вођство од 2:0 стекао у 55. минуту када је после гужве у казненом простору домаћина Стефан Бабовић петом асистирао за Лазара Марковића који је ушао са клупе и већ у првој акцији погодио гол. До краја меча оба тима имали су неколико прилика али је Партизан сигурном игром сачувао победу и пласирао се у полуфинале.

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић оценио је у среду да је његова екипа заслужено победила на тешком гостовању. "Мислим да смо заслужено победили на тешком гостовању. Није било лако али из прве шансе смо постигли гол па нам је било лакше да утакмицу приведемо крају", рекао је после меча тренер Партизана.

Тренер ОФК Београда Дејан Ђурђевић рекао је да је на пораз његове екипе утицао рано примљени погодак. „Када изађете пуни жеље и енергије на терен протв Партизана и у првих пет минута примите гол, сви планови се мењају“, Ђурђевић

У Чачку после 90. минута није било победника па је полуфиналиста одлучен после пенала. Чачани су имали више концентрације у извођењу удараца са беле тачке и славили су са 4:2.