Partizan bolji od OFK Beograda

23. novembar 2011.
Srbija -  (Beta) - Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su u sredu pobedili OFK Beograd sa 2:0.

U polufinalu će igrati i čačanski Borac koji je posle penala bio bolji od Spartak Zlatiborvode.

Partizan je dobro počo utakicu na gostujućem terenu kada je već u šestom minutu posle dobrog centaršuta Vladimira Volkova Lamin Dijara u padu glavom pogodio mrežu domaćina. Priliku da poveća vođstvo šampiona Srbije imao je Marko Šćepović kada je u 11. minutu sam izašao ispred golmana Lukača ali nije uspeo da ga savlada.

OFK je imao priliku da na poluvremenu izjednači rezultat kada je Nemanja Nikolić dobro šutirao sa velike udaljenosti ali je Radiša Ilić uspeo da odbrani.

Partizan je vođstvo od 2:0 stekao u 55. minutu kada je posle gužve u kaznenom prostoru domaćina Stefan Babović petom asistirao za Lazara Markovića koji je ušao sa klupe i već u prvoj akciji pogodio gol. Do kraja meča oba tima imali su nekoliko prilika ali je Partizan sigurnom igrom sačuvao pobedu i plasirao se u polufinale.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević ocenio je u sredu da je njegova ekipa zasluženo pobedila na teškom gostovanju. "Mislim da smo zasluženo pobedili na teškom gostovanju. Nije bilo lako ali iz prve šanse smo postigli gol pa nam je bilo lakše da utakmicu privedemo kraju", rekao je posle meča trener Partizana.

Trener OFK Beograda Dejan Đurđević rekao je da je na poraz njegove ekipe uticao rano primljeni pogodak. „Kada izađete puni želje i energije na teren protv Partizana i u prvih pet minuta primite gol, svi planovi se menjaju“, Đurđević

U Čačku posle 90. minuta nije bilo pobednika pa je polufinalista odlučen posle penala. Čačani su imali više koncentracije u izvođenju udaraca sa bele tačke i slavili su sa 4:2.