Млада фудбалска репрезентација Србије без пласмана на ЕП

16. октобар 2012.
Крушевац/ Србија (Beta) - Млада фудбалска репрезентација Србије није успела у уторак да се пласира на Европско првенство за играче до 21 године, пошто је у баражу елиминисана од Енглеске укупним резултатом 2:0.

Србија је у реванш утакмици у Крушевцу изгубила са 1:0 голом Конора Викама у четвртом минуту судијске надокнаде времена.

„Орлићи“ пред око 10 хиљада гледалаца у Крушевцу нису успели да створе ниједну велику прилику, иако су често гостујућег голмана Џека Батленда покушавали да угрозе ударцима из даљине, који су углавном завршавали непрецизно.

Енглези су најбољу прилику имали у четвртом минуту када је Марвин Сордел после паса Џордана Хендерсона преварио капитена Србије Слободана Медојевића и шутирао са 10 метара, али је погодио стативу.

Једини гол на утакмици гости су постигли када су сви репрезентативци Србије, укључујући и голмана Бранимира Алексића били у противничком шеснаестерцу, а Енглези су после контранапада остали у ситуацији три на један и лако дошли до поготка.

Европско првенство одржаће се у Израелу од 15. до 28. јуна следеће године.