Mlada fudbalska reprezentacija Srbije bez plasmana na EP

16. oktobar 2012.
Kruševac/ Srbija (Beta) - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela u utorak da se plasira na Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine, pošto je u baražu eliminisana od Engleske ukupnim rezultatom 2:0.

Srbija je u revanš utakmici u Kruševcu izgubila sa 1:0 golom Konora Vikama u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

„Orlići“ pred oko 10 hiljada gledalaca u Kruševcu nisu uspeli da stvore nijednu veliku priliku, iako su često gostujućeg golmana Džeka Batlenda pokušavali da ugroze udarcima iz daljine, koji su uglavnom završavali neprecizno.

Englezi su najbolju priliku imali u četvrtom minutu kada je Marvin Sordel posle pasa Džordana Hendersona prevario kapitena Srbije Slobodana Medojevića i šutirao sa 10 metara, ali je pogodio stativu.

Jedini gol na utakmici gosti su postigli kada su svi reprezentativci Srbije, uključujući i golmana Branimira Aleksića bili u protivničkom šesnaestercu, a Englezi su posle kontranapada ostali u situaciji tri na jedan i lako došli do pogotka.

Evropsko prvenstvo održaće se u Izraelu od 15. do 28. juna sledeće godine.