Болт освојио трећу златну медаљу на СП

Извор: Викиновости

18. август 2013.
Москва/ Русија (Beta-AP) - Јамајчански атлетичари освојили су у недељу златну медаљу у штафети 4к100 метара на Светском првенству, Јусејн Болт је освојио тако и трећу златну медаљу у Москви, јер је победио и у тркама на 100 и 200 метара.

Ј. Болт
Слика: Dmitry Rozhkov.

Штафета Јамајке у саставу Неста Картер, Кемал Бејли-Кол, Никел Ашмеаде и Јусеин Болт је остварила резултат од 37 секунди и 36 стотинки.

Сребрну медаљу освојила је селекција САД, резултатом од 37,66 у саставу Карлс Сајмон, Мајк Родригес, Раким Салам и Џастин Гетлин. Треће место заузели су Британци са 37,80 у саставу Адам Гемли, Хари Ејкинс, Џејмс Елингтон та Двејн Чејмберс.

Болт је освојио укупно осму златну медаљу на светским првенствима и тако је, уз две сребрне, постао најтрофејнији атлетичар у историји. На прво место је преузео од легендарног Карла Луиса, који је такође освојио осам златних, једну сребрну и једну бронзану медаљу на светским првенствима.