Bolt osvojio treću zlatnu medalju na SP

18. avgust 2013.
Moskva/ Rusija (Beta-AP) - Jamajčanski atletičari osvojili su u nedelju zlatnu medalju u štafeti 4k100 metara na Svetskom prvenstvu, Jusejn Bolt je osvojio tako i treću zlatnu medalju u Moskvi, jer je pobedio i u trkama na 100 i 200 metara.

J. Bolt
Slika: Dmitry Rozhkov.

Štafeta Jamajke u sastavu Nesta Karter, Kemal Bejli-Kol, Nikel Ašmeade i Jusein Bolt je ostvarila rezultat od 37 sekundi i 36 stotinki.

Srebrnu medalju osvojila je selekcija SAD, rezultatom od 37,66 u sastavu Karls Sajmon, Majk Rodriges, Rakim Salam i Džastin Getlin. Treće mesto zauzeli su Britanci sa 37,80 u sastavu Adam Gemli, Hari Ejkins, Džejms Elington ta Dvejn Čejmbers.

Bolt je osvojio ukupno osmu zlatnu medalju na svetskim prvenstvima i tako je, uz dve srebrne, postao najtrofejniji atletičar u istoriji. Na prvo mesto je preuzeo od legendarnog Karla Luisa, koji je takođe osvojio osam zlatnih, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju na svetskim prvenstvima.