Ubedljiva pobeda OFK Beograda

28. новембар 2009.
Beograd-  (Beta) Fudbaleri OFK Beograda zabeležili su u subotu na svom terenu ubedljivu pobedu protiv Čukaričkog (4:1) u utakmici 13. kola Jelen Super lige i izjednačili se na tabeli sa trećeplasiranom Vojvodinom, koja u nedelju igra sa Radom.

"Romantičari" su poveli u 37. minutu pogotkom Nikole Simića, a na 2:0 povisio je Nemanja Milić u 63. minutu. Ubedljivu pobedu domaće ekipe potvrdio je Petar Jelić u 69. minutu, a potom je Abubakar Oumaru u 76. minutu postigao četvrti gol za OFK Beograd.

Čačanski Borac je na svom terenu ostvario minimalnu pobedu protiv ivanjičkog Javora (1:0). Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Igor Grkajac u 45. minutu. Do važne pobede u borbi za opstanak došao je kulski Hajduk, koji je u Požarevcu bio bolji od Mladog radnika sa 3:1. Ekipa BSK-a iz Borče osvojila je bod protiv domaćeg Smedereva.

Bez golova završena je utakmica u Kragujevcu, između domaćeg Metalca i subotičkog Spartaka, koji je od 41. minuta igrao bez isključenog Igora Popovića. U poslednjoj utakmici 13. kola u subotu od 16.15 na Marakani igraju Crvena zvezda i Partizan. u nedelju od 13 sati igraju Rad-Vojvodina i Napredak-Jagodina.