Убедљива победа ОФК Београда

28. новембар 2009.
Београд-  (Бета) Фудбалери ОФК Београда забележили су у суботу на свом терену убедљиву победу против Чукаричког (4:1) у утакмици 13. кола Јелен Супер лиге и изједначили се на табели са трећепласираном Војводином, која у недељу игра са Радом.

"Романтичари" су повели у 37. минуту поготком Николе Симића, а на 2:0 повисио је Немања Милић у 63. минуту. Убедљиву победу домаће екипе потврдио је Петар Јелић у 69. минуту, а потом је Абубакар Оумару у 76. минуту постигао четврти гол за ОФК Београд.

Чачански Борац је на свом терену остварио минималну победу против ивањичког Јавора (1:0). Стрелац јединог поготка на утакмици био је Игор Гркајац у 45. минуту. До важне победе у борби за опстанак дошао је кулски Хајдук, који је у Пожаревцу био бољи од Младог радника са 3:1. Екипа БСК-а из Борче освојила је бод против домаћег Смедерева.

Без голова завршена је утакмица у Крагујевцу, између домаћег Металца и суботичког Спартака, који је од 41. минута играо без искљученог Игора Поповића. У последњој утакмици 13. кола у суботу од 16.15 на Маракани играју Црвена звезда и Партизан. у недељу од 13 сати играју Рад-Војводина и Напредак-Јагодина.