Srbija pobedila Japan u prijateljskoj utakmici

7. април 2010.
BEOGRAD, 7. aprila 2010. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije, sastavljena od igrača iz domaće Super lige, pobedila je danas selekciju Japana sa 3:0, u prijateljskoj utakmici u Osaki.

Dvostruki strelac u pobedi Srbije na stadionu Nagai bio je Dragan Mrđa, koji je postigao golove u 15. i 23. minutu. Treći gol postigao je Nemanja Tomić iz slobodnog udarca, u 60. minutu.

Reprezentativci Srbije su bili bolji tokom celog meča, kontrolisali igru i uspeli da iskoriste šanse, a igrači Japana i pored toga što su imali više loptu u posedu, nisu uspeli da savladaju Željka Brkića i Milana Jovanića.

Reprezentacija Srbije će do početka Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, od 11. juna do 11. jula, odigrati još tri prijateljske utakmice.