Sloboda pobedila Radnički sa 2:0

18. novembar 2012.
Srbija -  (Beta) Fudbaleri Slobode iz Užica pobedili su u nedelju u gostima Radnički 1923 sa 2:0 u poslednjoj utakmici 13. kola fudbalskog prvenstva Srbije.

Sloboda je do pobede došla golovima Predraga Ranđelovića u 21. minutu i Darija Purića u 50.

Užičani su do prvog gola došli nakon odlične duge lopte Bojana Beljića, koji je pronašao Tijaga Galvau, a on je centaršutom sa desne strane potom uposlio Ranđelovića koji je lako savladao Marka Kneževića.

U 50. minutu Purić je imao lak posao da dovede svoj tim do drugog gola, pošto je Galvao ponovo loptom u prazan prostor i ostavio samog veznog fudbalera Slobode pred golmanom Kneževićem.

Sloboda će u narednom kolu dočekati Crvenu zvezdu, dok će Radnički gostovati Vojvodini u Novom Sadu.

Užičani nakon 13. kola zauzimaju sedmo mesto u prvenstvu sa 20 bodova, dok je Radnički 14. sa 11 bodova.