Majami okončao pobednički start Nju Džersija

1. новембар 2010.

SAD, (Beta) - Košarkaši Majamija pobedili su u gostima Nju Džersi sa 101:78, čime su okončali pobednički početak domaćina u NBA sezoni.

Igrači iz Srbije imali su u utakmicama igranim između nedelje i ponedeljka nezapažene uloge. Lebron Džejms predvodio je Majami sa 20 poena, a druga dvojica iz „fantastične trojke“ imali su sličan učinak - Kris Boš je završio sa 18, a Dvejn Vejd sa 17 poena.

Juta je u gostima zabeležila prvi trijumf u sezoni, pošto je pobedila Oklahomu sa 120:99, uz sjajnu igru Pola Milsepa, koji je završio utakmicu sa 30 poena i 16 skokova. Džez je tako izbegao da izjednači svoj najgori učinak od 0:3 na početku sezone.

Kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić proveo je nešto manje od 15 minuta u igri i za to vreme je imao dva skoka i nijedan poen iz tri šuta iz igre. LA Lejkersi su kod kuće pobedili Golden Stejt sa 107:83, uz odličnu partiju Pau Gasola, koji je završio meč sa 26 poena i 12 skokova. Kobi Brajant je učestvovao sa 20 poena.

Monta Elis postigao je 20 poena za Golden Stejt, kome je ovo prvi poraz u sezoni. Srpski internacionalac Vladimir Radmanović igrao je osam minuta i za to vreme imao je učinak od tri skoka, bez poena.