Мајами окончао победнички старт Њу Џерсија

Извор: Викиновости

1. новембар 2010.

САД, (Бета) - Кошаркаши Мајамија победили су у гостима Њу Џерси са 101:78, чиме су окончали победнички почетак домаћина у НБА сезони.

Играчи из Србије имали су у утакмицама играним између недеље и понедељка незапажене улоге. Леброн Џејмс предводио је Мајами са 20 поена, а друга двојица из „фантастичне тројке“ имали су сличан учинак - Крис Бош је завршио са 18, а Двејн Вејд са 17 поена.

Јута је у гостима забележила први тријумф у сезони, пошто је победила Оклахому са 120:99, уз сјајну игру Пола Милсепа, који је завршио утакмицу са 30 поена и 16 скокова. Џез је тако избегао да изједначи свој најгори учинак од 0:3 на почетку сезоне.

Капитен репрезентације Србије Ненад Крстић провео је нешто мање од 15 минута у игри и за то време је имао два скока и ниједан поен из три шута из игре. ЛА Лејкерси су код куће победили Голден Стејт са 107:83, уз одличну партију Пау Гасола, који је завршио меч са 26 поена и 12 скокова. Коби Брајант је учествовао са 20 поена.

Монта Елис постигао је 20 поена за Голден Стејт, коме је ово први пораз у сезони. Српски интернационалац Владимир Радмановић играо је осам минута и за то време имао је учинак од три скока, без поена.