Holandija u finalu Mundijala posle 32 godine

Izvor: Викиновости

6. јул 2010.
Kejptaun (Beta) - Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, pošto je u utorak u Kejptaunu pobedila Urugvaj sa 3:2 u prvom polufinalu.

Holandiju su do prvog finala na Mundijalu posle 32 godine doveli golovi Veslija Snajdera i Arjena Robena u 70, odnosno 73. minutu. Prvi gol za Holandiju postigao je kapiten Đovani Van Bronkhorst u 18. minutu, ali je Dijego Forlan u 41. Urugvaju doneo izjednačenje. Odbrambeni fudbaler Maksimilijano Pereira u drugom minutu sudijske nadoknade postigao je i drugi gol za Urugvaj, ali je tada već bilo kasno za novi povratak.

Protivnik Holandije u nedeljnom finalu biće pobednik duela trostrukog svetskog prvaka Nemačke i aktuelnog evropskog šampiona Španije.