Холандија у финалу Мундијала после 32 године

6. јул 2010.
Кејптаун (Бета) - Фудбалска репрезентација Холандије пласирала се у финале Светског првенства у Јужној Африци, пошто је у уторак у Кејптауну победила Уругвај са 3:2 у првом полуфиналу.

Холандију су до првог финала на Мундијалу после 32 године довели голови Веслија Снајдера и Арјена Робена у 70, односно 73. минуту. Први гол за Холандију постигао је капитен Ђовани Ван Бронкхорст у 18. минуту, али је Дијего Форлан у 41. Уругвају донео изједначење. Одбрамбени фудбалер Максимилијано Переира у другом минуту судијске надокнаде постигао је и други гол за Уругвај, али је тада већ било касно за нови повратак.

Противник Холандије у недељном финалу биће победник дуела троструког светског првака Немачке и актуелног европског шампиона Шпаније.