Izvor: Викиновости

6. mart 2020.
Lazarevac/ Srbija

Fudbalski savez Srbije

Naša najbolja ženska reprezentacija nastavila je kvalifikacije za plasman na Prvenstvo Evrope i posle dobre igre, rutinski i ubedljivo je savladala selekciju Severne Makedonije – 8:1 (3:1).

U lepom ambijentu stadiona u Lazarevcu sve je praktično bilo rešeno posle osam minuta igre kada je Alegra Poljak, posle asistencija Tijane Filipović i Jelene Čanković, Srbiji donela dva gola prednosti. Makedonke su uspele da smanje vođstvo preko veoma dobre Roki, ali ista igračica je u 39. minutu dobili drugi žuti, automatski i crveni karton, tako se gošćama ugasila i najmanja nada. Ubrzo je to potvrdila Tijana Filipović golom u sam smiraj prvog dela utakmice.

Nastavak je doneo reprizu početka meča kada je Srbija postigla dva brza gola. Igrao se 49, minut kada je najpre Nevena Damjanović postigla četvrti, a dva minuta kasnije Jelena Čanković peti gol za našu reprezentaciju. U oba slučaja je asistent bila Tijana Filipović, koja je u 53. minutu, svojim drugim golom, nagovestila katastrofu gostujuće selekcije. Konačan ishod za ubedljivih 8:1 postavila je Jelena Čanković u 90+2 minutu utakmice, prethodno se u strelce upisala i Marija Radojičić (72.).

Srbija: Kostić, Ilić, Slović, Damjanović, Stefanović (od 69. Stanković), Filipović (od 69. Vuković), Blagojević, Čanković, Poljak, Mijatović (od 77. Čubrilo), Radojičić.

Severna Makedonija: Pančurova, Boseska (od 58. Dimoska), Mileska, Nikolovska, Zivkij (od 74. Derviši), Ristovska, Trajkovska, Načeva, Maksuti, Roki, Andonova (od 80. Mustafa).

Strelci: 1:0 Poljak 2, 2:0 Poljak 8, 2:1 Roki 14, 3:1 Filipović 45, 4:1 Damjanović 49, 5:1 Čanković 51, 6:1 Filipović 53, 7:1 Radojičić 72, 8:1 Čanković 90+2. Stadion: Kolubare u Lazarevcu.

Žuti kartoni: Roki (Severna Makedonija) 39.

Crveni karton: Roki (Severna Makedonija) 39.

Sudija: Šona Šukrula (Holandija).