Српске фудбалерке победиле Северну Македонију

Извор: Викиновости

6. март 2020.
Лазаревац/ Србија

Фудбалски савез Србије

Наша најбоља женска репрезентација наставила је квалификације за пласман на Првенство Европе и после добре игре, рутински и убедљиво је савладала селекцију Северне Македоније – 8:1 (3:1).

У лепом амбијенту стадиона у Лазаревцу све је практично било решено после осам минута игре када је Алегра Пољак, после асистенција Тијане Филиповић и Јелене Чанковић, Србији донела два гола предности. Македонке су успеле да смање вођство преко веома добре Роки, али иста играчица је у 39. минуту добили други жути, аутоматски и црвени картон, тако се гошћама угасила и најмања нада. Убрзо је то потврдила Тијана Филиповић голом у сам смирај првог дела утакмице.

Наставак је донео репризу почетка меча када је Србија постигла два брза гола. Играо се 49, минут када је најпре Невена Дамјановић постигла четврти, а два минута касније Јелена Чанковић пети гол за нашу репрезентацију. У оба случаја је асистент била Тијана Филиповић, која је у 53. минуту, својим другим голом, наговестила катастрофу гостујуће селекције. Коначан исход за убедљивих 8:1 поставила је Јелена Чанковић у 90+2 минуту утакмице, претходно се у стрелце уписала и Марија Радојичић (72.).

Србија: Костић, Илић, Словић, Дамјановић, Стефановић (од 69. Станковић), Филиповић (од 69. Вуковић), Благојевић, Чанковић, Пољак, Мијатовић (од 77. Чубрило), Радојичић.

Северна Македонија: Панчурова, Босеска (од 58. Димоска), Милеска, Николовска, Зивкиј (од 74. Дервиши), Ристовска, Трајковска, Начева, Максути, Роки, Андонова (од 80. Мустафа).

Стрелци: 1:0 Пољак 2, 2:0 Пољак 8, 2:1 Роки 14, 3:1 Филиповић 45, 4:1 Дамјановић 49, 5:1 Чанковић 51, 6:1 Филиповић 53, 7:1 Радојичић 72, 8:1 Чанковић 90+2. Стадион: Колубаре у Лазаревцу.

Жути картони: Роки (Северна Македонија) 39.

Црвени картон: Роки (Северна Македонија) 39.

Судија: Шона Шукрула (Холандија).