Srbija U19 prvak Evrope u fudbalu

1. avgust 2013.
Kaunas/ Litvanija (Beta) - Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije postala je u četvrtak evropski prvak, pošto je u finalu takmičenja u Litvaniji pobedila Francusku sa 1:0.

Pobednički gol postigao je Andrija Luković u 57. minutu meča. Ova dva tima sastala su se u prvoj fazi takmičenja i tada je bilo nerešeno.

Srbija je dobro počela meč, i imala je inicijativu posle prvih desetak minuta ispitivanja snaga, dok se Francuska posle oslobodila, tako da se igrala ravnopravna utakmica.

Gol je postignut kada se Marko Pavlovski izborio da zadrži loptu, a onda je dodao Aleksandru Mitroviću. Njega su odmah opkolili defanzivci Francuske, da bi mladi napadač pobegao do aut-linije, sačekao da se neko ubaci, a to je učinio Luković, koji je primio loptu, a onda je zakucao u gol (Snimak gola na Jutubu).

Francuska je posle toga počela da napada, a Srbija se malo povukla, ali je ipak zadržala prednost i ostvarila istorijski uspeh.

Srbija - Francuska 1-0 (0-0)(Luković 57)

Stadion: Marijanpolje

Sudije: Aleksej Kulbakov (Belorusija), Dermot Broton (Irska), Leif Erik Opland (Norveška)