Srbija nemoćna u Zagrebu, izgubila sa 2:0

22. mart 2013.
Zagreb/ Hrvatska (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u petak u Zagrebu od selekcije Hrvatske sa 2:0 u petom kolu Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

Srbija je ostala na četiri boda i sada joj je ostala samo teorijska šansa da se plasira na Mundijal u Brazilu. Hrvatska je prva u grupi sa 13 bodova.

Strelac prvog gola bio je Mario Mandžukić u 23. minutu nakon greške Aleksandra Kolarova i odbrane Srbije, dok je drugi gol za Hrvatsku postigao Ivica Olić nakon slobodnog udarca u 37. minutu.

Stadion Maksimir je bio rasprodan, a gostujućih navijača nije bilo na stadionu jer su se tako dogovorili HNS i FSS.