Srbija bez plasmana u baraž posle poraza od Slovenije

11. oktobar 2011.
Maribor-  (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u baraž za Evropsko prvenstvo 2012. godine, pošto je u utorak uveče u Mariboru poražena od domaće Slovenije sa 0:1.

Jedini pogodak u meču postigao je Dare Vršič kada je u poslednjim sekundama prvog poluvremena centrirao pred gol Srbije sa oko 40 metara, a lopta posle loše procene golmana Bojana Jorgačevića završila u mreži.

U 64. minutu Nemanja Vidić nije iskoristio penal za Srbiju, pošto je Samir Handanović odbranio njegov šut u donji desni ugao. Prethodno je u šesnaestercu Slovenije oboren Aleksandar Kolarov.

Iz Grupe C u baraž će ići Estonija, koja ima bod više od Srbije, dok se direktno na Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini plasirala prvoplasirana Italija.