Србија без пласмана у бараж после пораза од Словеније

11. октобар 2011.
Марибор-  (Beta) - Фудбалска репрезентација Србије није успела да се пласира у бараж за Европско првенство 2012. године, пошто је у уторак увече у Марибору поражена од домаће Словеније са 0:1.

Једини погодак у мечу постигао је Даре Вршич када је у последњим секундама првог полувремена центрирао пред гол Србије са око 40 метара, а лопта после лоше процене голмана Бојана Јоргачевића завршила у мрежи.

У 64. минуту Немања Видић није искористио пенал за Србију, пошто је Самир Хандановић одбранио његов шут у доњи десни угао. Претходно је у шеснаестерцу Словеније оборен Александар Коларов.

Из Групе C у бараж ће ићи Естонија, која има бод више од Србије, док се директно на Европско првенство у Пољској и Украјини пласирала првопласирана Италија.