RG: Jelena Janković pobedila Hantuhovu

Izvor: Викиновости

28. maj 2013.
Pariz/ Francuska (Beta) - Teniserka Jelena Janković plasirala se u utorak u 2. kolo Rolan Garosa pošto je pobedila Slovakinju Danijelu Hantuhovu sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6).

Janković je već na samom početku meča, u trećem gemu, uspela da oduzme servis protivnici i povede sa 2:1, da bi u narednom gemu samo potvrdila brejk i povećala prednost.

Do kraja seta srpska teniserka je bila sigurna na svom servisu, te je u osmom, ujedno i najdužem gemu tog dela igre, došla do prilike da završi set. Međutim, Janković posle 12 minuta igre u tom gemu nije uspela da iskoristi čak tri set-lopte. U narednom gemu, Hamtuhova je imala brejk-priliku, ali se Janković odbranila, i posle pete set lopte je uspela da dobije prvi set sa 6:4.

Hantuhova je mnogo bolje počela drugi set. Bez većih problema povela je sa 5:0, da bi tek u šestom gemu Jankovićeva osvojila prvi gem u tom delu igre. U narednom gemu je spasla jednu set-loptu i nakon velike borbe uspela da oduzme servis Slovakinji.

Tada je zbog kiša meč prekinut pri rezultatu 5:2. Pauza je više prijala srpskoj teniserki koja je posle povratka na teren uspela da izjednači na 5:5 i spasla čak pet set-lopti. Naredna dva gema obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, tako da je pobednica odlučena u taj-brejku u kojem je Janković iskoristila treću meč-loptu i dobila taj-brejk sa 9:7.

Jelena Janković će u drugom kolu igrati protiv Gabrine Muguruse iz Španije.