Partizan pobedio Zadar

29. septembar 2012.
Srbija -  (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u petak uveće u Beogradu ekipu Zadra sa 81:74 (21:24, 15:14, 11:15, 34:21), u prvom kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Dejan Musli, Danilo Anđušić i Tori Džamal Tomas sa po 12 poena, dok je u ekipi Zadra Romeo Trevis postigao 18 poena.

Utakmica je u 29. minutu bila prekinuta posle isključenja trenera Partizana Duška Vujoševića i reakcije publike koja je ubacivala predmete na teren.

• Košarkaši Radničkog iz Kragujevca porazom su počeli takmičenje u Jadranskoj ligi, pošto su u subotu u prvom kolu izgubili na svom terenu od Olimpije sa 71:65 (12:16, 6:15, 26:7, 27:27).

Radnički je na poluvremenu vodio 13 poena razlike, ali su košarkaši ljubljanske ekipe u trećoj četvrtini uspeli da nadoknade taj zaostatak i posle tog perioda igre vodili su sa šest poena, a Kragujevčani nisu uspeli da se vrate i dođu do pobede.

Najefikasniji u srpskoj ekipi bio je Stefan Sinovec sa 15 poena, dok je Bojan Krstović postigao tri manje.

Olimpiju je do pobede predvodio Jaka Blažić sa 19 poena.

Utakmica u hali Jezero u Kragujevcu odigrana je pred oko tri hiljade gledalaca.