Партизан победио Задар

29. септембар 2012.
Србија -  (Beta) - Кошаркаши Партизана победили су у петак увеће у Београду екипу Задра са 81:74 (21:24, 15:14, 11:15, 34:21), у првом колу Јадранске лиге.

Најефикаснији у тиму Партизана били су Дејан Мусли, Данило Анђушић и Тори Џамал Томас са по 12 поена, док је у екипи Задра Ромео Тревис постигао 18 поена.

Утакмица је у 29. минуту била прекинута после искључења тренера Партизана Душка Вујошевића и реакције публике која је убацивала предмете на терен.

• Кошаркаши Радничког из Крагујевца поразом су почели такмичење у Јадранској лиги, пошто су у суботу у првом колу изгубили на свом терену од Олимпије са 71:65 (12:16, 6:15, 26:7, 27:27).

Раднички је на полувремену водио 13 поена разлике, али су кошаркаши љубљанске екипе у трећој четвртини успели да надокнаде тај заостатак и после тог периода игре водили су са шест поена, а Крагујевчани нису успели да се врате и дођу до победе.

Најефикаснији у српској екипи био је Стефан Синовец са 15 поена, док је Бојан Крстовић постигао три мање.

Олимпију је до победе предводио Јака Блажић са 19 поена.

Утакмица у хали Језеро у Крагујевцу одиграна је пред око три хиљаде гледалаца.