Partizan lako protiv Metalca za jesenju titulu prvaka

28. novembar 2010.

Srbija, (Beta) - Fudbaleri Partizana ubedljivo su u nedelju u Beogradu pobedili Metalac sa 5:0 i u 14. kolu Super lige praktično osigurali osvajanje titule jesenjeg prvaka Srbije.

U 40. minutu Stefan Babović je načeo gol Metalca, a do kraja poluvremena Kleo je povisio prednost Partizana na 2:0. Dvostruki strelac Ivica Iliev potom je nastavio goleadu Partizana, da bi goste iz Gornjeg Milanovca dokrajčio drugi pogodak Babovića i to direktno iz kornera u 88. minutu.

Crno-beli sada imaju 37 bodova, tri boda više od Crvene zvezde, ali i mnogo bolju gol razliku, pa je u praksi nemoguće da ih večiti rival u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone smeni sa čela tabele. Zvezda je u Subotici savladala Spartak sa 2:1 posle preokreta u samom finišu meča.