Partizan lako do pobede protiv novosadskog Proletera

26. septembar 2012.
Srbija -  (Beta) - Fudbaleri Partizana u sredu uveče su na svom terenu sa ubedljivih 4:1 pobedili novosadski Proleter i plasirali se u osminu finala Kupa Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Aleksandar Mitrović u 3. i 38, Darko Brašanac u 6. i Stefan Aškovski u 27. minutu, dok je pogodak za prvoligaša postigao Nemanja Obradović u 60. minutu.

Na stadionu Partizana bilo je oko 2.000 gledalaca.

• Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u sredu u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u Nišu pobedili Radnički sa 2:1.

Crveno-beli su do pobede došli u finišu meča. Zvezda je povela u 38. minutu golom Luke Milunovića, a Radnički izjednačio u 77. pogotkom Marka Ranđelovića.

Neizvesnost je otklonio Milan Jovanović golom u 89. minutu.

• Fudbaleri Hajduka iz Kule plasirali su se u sredu u osminu finala Kupa Srbije, pošto su gostima pobedili Kovačevac sa 4:2, ali trener Milan Milanović nije bio potpuno zadovoljan učinjenim.

Hajduk je poveo sa 3:0 u prvom poluvremenu, a onda je posle nekih izmena u roku od nekoliko minuta primio dva gola od tima iz srpske lige Beograd.

„Zadovoljan sam što smo prošli, jer sam i pre meča govorio da je to najvažnije, ali nisam zadovoljan drugim poluvremenom. Neki igrači su se samo prošetali po terenu, tako da ćemo morati da budemo malo oštriji“, rekao je agenciji Beta Milanović.

• Fudbaleri OFK Beograda plasirali su se u sredu u osminu finala Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili kraljevačku Slogu sa 5:0.

Golove su postigli Ivica Jovanović u 17, Milan Rodić u 43, Veseljko Trivunović iz penala u 60, Aleksandar Čavrić u 66. i Nemanja Milić u 83. minutu.

OFK Beograd je igrao sigurno i kvalitetnije od rivala i sve vreme je kontrolisao meč na Karaburmi.