Партизан лако до победе против новосадског Пролетера

26. септембар 2012.
Србија -  (Beta) - Фудбалери Партизана у среду увече су на свом терену са убедљивих 4:1 победили новосадски Пролетер и пласирали се у осмину финала Купа Србије.

Стрелци за црно-беле били су Александар Митровић у 3. и 38, Дарко Брашанац у 6. и Стефан Ашковски у 27. минуту, док је погодак за прволигаша постигао Немања Обрадовић у 60. минуту.

На стадиону Партизана било је око 2.000 гледалаца.

• Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у среду у осмину финала Купа Србије, пошто су у Нишу победили Раднички са 2:1.

Црвено-бели су до победе дошли у финишу меча. Звезда је повела у 38. минуту голом Луке Милуновића, а Раднички изједначио у 77. поготком Марка Ранђеловића.

Неизвесност је отклонио Милан Јовановић голом у 89. минуту.

• Фудбалери Хајдука из Куле пласирали су се у среду у осмину финала Купа Србије, пошто су гостима победили Ковачевац са 4:2, али тренер Милан Милановић није био потпуно задовољан учињеним.

Хајдук је повео са 3:0 у првом полувремену, а онда је после неких измена у року од неколико минута примио два гола од тима из српске лиге Београд.

„Задовољан сам што смо прошли, јер сам и пре меча говорио да је то најважније, али нисам задовољан другим полувременом. Неки играчи су се само прошетали по терену, тако да ћемо морати да будемо мало оштрији“, рекао је агенцији Бета Милановић.

• Фудбалери ОФК Београда пласирали су се у среду у осмину финала Купа Србије, пошто су на свом терену победили краљевачку Слогу са 5:0.

Голове су постигли Ивица Јовановић у 17, Милан Родић у 43, Весељко Тривуновић из пенала у 60, Александар Чаврић у 66. и Немања Милић у 83. минуту.

ОФК Београд је играо сигурно и квалитетније од ривала и све време је контролисао меч на Карабурми.