Britanci ostali bez medalje u biciklizmu, Stević 53.

28. jul 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Kazahstanski biciklista Aleksandar Vinokurov pobedio je danas u drumskoj biciklištičkoj trci na Olimpijskim igrama u Londonu čime je raspršio san domaćina da će na svom terenu uspeti da se domognu zlatne madalje u toj disciplini.

Vinokurov je stazu dugu 250 kilometara prešao za pet sati 45 minuta i 57 stotinki, završivši trku ispred drugoplasiranog Kolumbijca Rigoberta Urana Urana, dok je bronzu uzeo Norvežanin Aleksander Kristof.

Najbolje plasirani srpski takmičar na trci bio je Ivan Stević na 53. mestu, dok je Gabor Kasa zauzeo 109. poziciju.

Najbolje plasirani britanski takmičar bio je Mark Kevendiš (Marc Cavendish) koji je zauzeo tek 28. mesto, dok je pobednik nedavno završenog „Tur d Fransa“ Bredli Vigins (Bradley Wigins) bio 102.

Trku je obeležio i pad Fabijana Kanćelare (Cancellara), koji je u jednom trenutku promašio skretanje i zatim udario u zaštitnu ogradu.

Švajcarac, koji je četvorostruki svetski prvak na hronometar i aktuelni olimpijski prvak, uspeo je da se vrati u trku, ali je bilo primetno da je imao problema sa desnom rukom. Tako ostaje neizvesno da li će Kanćelara uspeti da se oporavi do srede, kada se na OI vozi trka na štopericu, disciplina u kojoj je on najbolji.